Разлика помеѓу преработките на „Јован Јованов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 22 бајти ,  пред 10 месеци
нема опис на уредувањето
|-
| 5 минути
| Елвир Мекиќ ft. [[Слаѓа Делибашиќ|Слажа Делибачиќ]]
| Текстописец, продуцент на музика, Миксање
| 6.500.000 +
|-
|2004
|Победник на изборот за [[Македонија на Евровизија|North Macedonia in the Eurovision Song2004|Евровизија Contest2004]] Winner
|Најдобра песна
|''"[[Ангел си ти|Life]]"[[Тоше Проески|Tose Proeski]]'' <small>(songwriter & producer)</small>
|-
|2005
|Трета награда на [[Охрид Фест]]
|Breakthrough Artist
|''Najdi malku vreme'' <small>(songwriter & producer)</small>
|-
|2005
|Втора награда на [[Макфест]] Втора награда
|Награда од публиката
|''300 Godini [[Адријан Гаџа|Adrian Gaxha]]'' <small>(Singer, songwriter & producer)</small>
|-
|2006
|Трета награда на [[Макфест]] Трета награда
|Награда од публиката
|''Se na svoe mesto'' <small>(Songwriter & producer)</small>
|-
|2007
|Ohrid Fest Прва награда на Охрид Фест
|Награда од жири
|''Opasno Elvir Mekic'' <small>(songwriter & producer)</small>
|-
|2007
|Трета награда на [[Макфест]] Трета награда
|Награда од публиката
|''Nekade Posle 2 ''Elvir Mekic <small>(Songwriter & producer)</small>
Анонимен корисник

Прегледник