Разлика помеѓу преработките на „Народна банка на Македонија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(ситна поправка)
с
|headquarters = [[Скопје]], [[Македонија]]
|established = 19 октомври 1946
|president = [[ДимитарАнита БоговАнгеловска Бежоска]]
|leader_title = Гувернер
|bank_of = [[Македонија]]

Прегледник