Разлика помеѓу преработките на „Јенс Дебишер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 123 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
:[[Податотека:MaillotBélgica.PNG|20п]] Национален друмски првак (2014)
:[[Дварс дор Вландерен]] (2016)
| updated = 2325 октомвријануари 20172018
}}
 
=== Распоред на резултатите на големите трки ===
 
{| class="wikitable plainrowheaders"
{| cellpadding="3" cellspacing="0" border="1" style="font-size: 95%; border: #aaa solid 1px; border-collapse: collapse;"
|-
|- style="background:#eee;"
! scope="col" | [[Голема трка (велосипедизам)|Голема трка]]
! scope="col" | 2012
! scope="col" | 2013
! scope="col" | 2014
! scope="col" | 2015
! scope="col" | 2016
! scope="col" | 2017
|- alignstyle="text-align:center;"
|! stylescope="text-align:left; background:#efefef;row" | [[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Генерален пласман на Џиро д’Италија|Џиро]]'''
|—
|—
|—
|—
|- alignstyle="text-align:center;"
|! stylescope="text-align:left; background:#efefef;row" | [[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[TourГенерален deпласман Franceна Тур де Франс|Тур]]'''
|—
|—
|[[Тур де Франс 2016|СО]]
|—
|- alignstyle="text-align:center;"
|! stylescope="text-align:left; background:#efefef;row" | [[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Генерален пласман на Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
|[[Вуелта а Еспања 2012|СО]]
|—

Прегледник