Јан Поланц: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 163 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| medaltemplates =
| show-medals =
| updated = 314 августјануари 20152016
}}
 
;2015
: 1. Етапа 5 [[Џиро д’Италија 2015|Џиро д’Италија]]
: 5. Јапонски куп
: 6. Џиро дел’Емилија
{{Palmares end}}
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-ред|Jan Polanc}}
* {{cycling archives|60701}}
* {{CQ ranking}}
* {{ProCyclingStats}}
 
{{Возачи во Лампре-Мерида}}
 
{{Лични податоци
| NAME = Поланц, Јан
| ALTERNATIVE NAMES =
| SHORT DESCRIPTION = друмски велосипедист
| DATE OF BIRTH = 6 мај 1992
| PLACE OF BIRTH =
| DATE OF DEATH =
| PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Поланц, Јан}}
[[Категорија:Родени во 1992 година]]

Прегледник