Разлика помеѓу преработките на „Мајкл Спенс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
с
| institution = [[Харвардски универзитет]]<br>[[Стенфордски универзитет]]<br>СДА Бокони менаџмент школа<br>[[Њујоршки универзитет]]
| field = [[микроекономија]], [[трудова економија]]
| alma_mater = [[Харвардски универзитет]], <small>(докторат)</small><br>[[ОкфордскиОксфордски универзитет]], <small>(диплома)</small><br>[[Универзитет Принстон]], <small>(диплома)</small>
| influences = [[Кенет Ароу]]<br>[[Томас Шелинг]]<br>[[Ричард Цекхаузер]]
| influenced =

Прегледник