Разлика помеѓу преработките на „Џани Мерсман“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 97 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 11 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q733072 (translate me))
| proteams = {{ct|DSC|2007}}<br />{{ct|FDJ|2008}}<br>{{ct|LTB|2012}}<br>{{ct|OPQ|2013}}
| majorwins =
| updated = 2028 мартаприл 2013
}}
 
: 6. Ле Букл ду Суд Ардеш
: 7. Трофео Платха де Муро
: [[Тур де Романди|Тур де Романди]]
::1. Етапа 1
::1. Етапа 3
{{Palmares end}}
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Gianni Meersman}}
 
* [http://www.giannimeersman.be/ Официјална лична страница]
* {{cycling archives|5845}}

Прегледник