Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 2008“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
|голови1=[[Чауки Бен Сада|Бен Сада]] {{гол|34}}<br />[[Јасин Чикауи|Чикауи]] {{гол|81}}
|голови2=[[Стефан Мбиа|Мбиа]] {{гол|18}} {{гол|93}}<br />[[Џереми Њитап|Џереми]] {{гол|27}}
|стадион=Тамале, [[Тамале]]
|публика=20,000
|судија= [[Коман Кулибали]] {{З-МАЛИ}}}}
 
=== Полуфинале ===
8.348

уредувања

Прегледник