Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 2008“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: ro:Cupa Africii pe Națiuni 2008)
|тим1=[[Нигерија]] {{З-НГА}}
|резултат=0 – 1<br />[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95823&ma=7&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{ОБСБСК}}
|голови1=
|голови2=[[Саломон Калу|Kалу]] {{гол|66}}
|[[3 февруари]] [[2008]]. - [[Акра]]|'''{{ГХА}}'''|'''2'''|{{НГА}}|1
|[[4 февруари]] [[2008]]. - [[Тамале]]|{{ТУН}}|2|'''{{КМР}}'''|'''3'''
|[[3 февруари]] [[2008]]. - [[Кумаси]]|'''{{ОБСБСК}}'''|'''5'''|{{ГИН}}|0
|[[4 февруари]] [[2008]]. - [[Секонди Такоради]]|'''{{ЕГИ}}'''|'''2'''|{{АНЛз}}|1
<!--полуфинале -->
|[[6 февруари]] [[2008]]. - [[Акра]]|{{ГХА}}|0|'''{{КМР}}'''|'''1'''
|[[7 февруари]] [[2008]]. - [[Кумаси]]|{{ОБСБСК}}|1|'''{{ЕГИ}}'''|'''4'''
<!--финале -->
|[[10 февруари]] [[2008]]. - [[Акра]]|{{КМР}}|0|'''{{ЕГИ}}'''|'''1'''
<!--за трето место -->
|[[9 февруари]] [[2008]]. - [[Кумаси]]|'''{{ГХА}}'''|'''4'''|{{ОБСБСК}}|2
}}
 
{{фудбалкутија
|датум=[[7 февруари]] [[2008]]<br />20:30
|тим1={{ОБСБСК}}
|резултат=1 – 4<br />
|тим2=[[Податотека:Flag of Egypt.svg|25п]] [[Египет]]

Прегледник