Разлика помеѓу преработките на „Данска на Евровизија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
|Медиумски организатор = DR
|Национален избор = Dansk Melodi Grand Prix
|Број на учевства = 3639
|Прво учевство = [[1957]]
|Најдобар пласман = 1 место, [[1963]], [[2000]]
2.930

уредувања

Прегледник