Ракометот на Летните олимписки игри 1996

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Конечните распореди на турнирите во ракомет што се одржаа на Летните олимписки игри 1996:

Медалисти[уреди | уреди извор]

Натпреварување Злато Сребро Бронза
Мажи
подробно
 Хрватска (CRO)  Шведска (SWE)  Шпанија (ESP)
Жени
подробно
 Данска (DEN)  Јужна Кореја (KOR)  Унгарија (HUN)

Наводи[уреди | уреди извор]

Шаблон:НатпреваринаЛетнитеолимпискиигри1996