Ним Ли Пунит

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ним Ли Пунит бил стар мајански град, денес археолошко наоѓалиште во Белиз.

Ним Ли Пунит
Nim Li Punit ballcourt.jpg
Балкорт и Ним Ли Пунит мајански остатоци.
МестоБелизе