Ел Тинтал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поглед од тријадната пирамида кај Ел Тинтал, гледајќи кон пирамидите на соседната локација..

Ел Тинтал бил стар мајански град, денес археолошко наоѓалиште во Гватемала.