Ишимче

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ишимче
Iximché (5) (38826491572).jpg
Ишимче is located in Гватемала
Ишимче
Наоѓалиштето на карта на Гватемала

Ишимче бил стар мајански град, денес археолошко наоѓалиште во Гватемала.