Ишимче

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ишимче
Iximché (5) (38826491572).jpg
Грешка во Lua во Модул:Location_map, ред 522: Unable to find the specified location map definition: "Module:Location map/data/Гватемала" does not exist

Ишимче бил стар мајански град, денес археолошко наоѓалиште во Гватемала.