Ишкун

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ишкун
Ixkun 8.jpg
Грешка во Lua во Модул:Location_map, ред 522: Unable to find the specified location map definition: "Module:Location map/data/Гватемала" does not exist
Историја
КултуриЦивилизација на Маите

Ишкун бил стар мајански град, денес археолошко наоѓалиште во Гватемала.