Ишкун

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ишкун
Ixkun 8.jpg
Ишкун is located in Гватемала
Ишкун
Наоѓалиштето на карта на Гватемала
Историја
КултуриЦивилизација на Маите

Ишкун бил стар мајански град, денес археолошко наоѓалиште во Гватемала.