Сан Андрес, Ел Салвадор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Сан Андрес, Ел Салвадор бил стар мајански град, денес археолошко наоѓалиште во Ел Салвадор.