Корисник:Dav

  Од Википедија — слободната енциклопедија
  Ова е корисничка страница на Википедија.

  Ова не е енциклопедиска статија. Ако ја најдете оваа страница на место кое не е Википедија, тогаш гледате пресликана страница. Имајте на ум дека е можно страницава да е застарена, а корисникот кому му припаѓа може да нема лична врска со другата страница што не е Википедија. Вистинската страница се наоѓа на http://mk.wikipedia.org/wiki/Корисник:Dav.

  ЈАС СУМ ЗАКОН!


  ДОБРЕДОЈДОВТЕ

  на корисничката страница на корисникот dav

  ГЛАВНАРАЗГОВОРПРИДОНЕСИЗАДАЧИASCII

  Нешто за мене[уреди | уреди извор]

  Вавилон
  mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
  en-5 This user is able to contribute with a professional level of English.
  sr-4Овај корисник течно говори српски језик.
  hr-4 Ovaj suradnik hrvatski razumije kao da mu je materinski jezik.
  Википедија:Вавилон
  Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
  Пребарај кориснички јазици
  Википедија:Вавилон
  Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
  Пребарај кориснички јазици

  Здраво на сите, ова е мојата корисничка страница, и овде можете да ја видете мојата работа, и ако сакате да ме прашате нешто. На википедија сум скоро две години и најчесто ги уредувам статиите поврзани со филмови и телевизиски серии. Покрај креирањето и дополнувањето статии, јас често ги средувам статиите кои не ги исполнуваат критериумите за квалитетна статија, креирам шаблони, и средувам инфокутии. Ако сакате нешто да ми кажете, пишете ми овде.

  Статии на кои сум работел[уреди | уреди извор]

  Филм

  Воли; Војна на ѕвездите Епизода 1: Фантомската закана; Чудовишта; Шрек; Мадагаскар (2005 филм); Бал-кан-кан; Прашина

  Серии

  Изгубени: Изгубени (1. сезона); Изгубени (4. сезона); Џек Шепард; Кејт Остен; Џејмс "Соер" Форд; Бен Лајнус; Клер Лителтон; Изгубени ДВД реализирања; Шаблон:Изгубени; Дарма Иницијатива

  24: Џек Бауер

  Бегство од затвор

  Џои (ТВ серија)

  Ед, Ед и Еди

  Биографии

  Ендру Стентон; Леонардо да Винчи; Еванџелин Лили; Џош Холовеј;

  Спорт

  Пливање; Фудбал; Десетобој;

  Видео Игри

  Хари Потер и Каменот на мудроста (видео игра); Grand Theft Auto (серијал); Grand Theft Auto IV; Grand Theft Auto: San Andreas; Tekken (серијал); Tekken 3; Assassin's Creed

  Книги

  Робизон Крусо;

  Хари Потер:

  Хари Потер и Каменот на мудроста

  Хари Потер и Одајата на тајните

  Хари Потер и Затвореникот од Азкабан

  Хари Потер и Пламениот пехар

  Хари Потер и Редот на фениксот

  Хари Потер и Полукрвниот Принц

  Хари Потер и Реликвиите на смртта

  Хари Потер (лик); Хермиона Гренџер; Рон Визли