Прејди на содржината

Еванџелин Лили

Од Википедија — слободната енциклопедија
Еванџелин Лили
Роден(а)Никол Еванџелин Лили
Други имињаНикол Еванџелин Лили

Никол Еванџелин Лили (родена на 3 август 1979) е канадска глумица номинирана за златен глобус. Позната е како Еванџелин Лили, по улогата на Кејт Остен во хит серијата Изгубени.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]