Џејмс „Соер“ Форд

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Џејмс "Соер" Форд)
Џејмс „Соер“ Форд
ГлумецЏош Холовеј
Прво појавување„Pilot, Part 1“
Централни
епизоди
„Confidence Man“
„Outlaws“
„Exodus, Part 1“
„The Long Con“
„Every Man for Himself“
Информации
ИмеЏејмс Форд
Возраст35
СтатусЖив
(Поранешна) професијаИзмамник
На авионот...Да биде пренесен во САД откако беше уапсен во Сиднеј.
СезониС1 С2 С3 МБ С4 С5


Џејмс Форд (англиски: James Ford) попознат под името на неговиот очув Соер е еден од главните ликови во серијата Изгубени, глумен од американскиот глумец Џош Холовеј. Пред падот на авионот, Соер бил измамник и крадец а причината за тој да биде на авионот е бидејќи го уапсиле во Сиднеј каде што бил за да го убије неговиот очув (вистинскиот Соер). На островот Соер е најомразениот човек меѓу преживеаниците, тој им дава различни прекари на преживеаниците, краде важни работи од нив и не сака да им помага освен ако во тоа се вклучени оружја и убивање.