Џош Холовеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џош Холовеј
Josh Holloway.jpg
Роден(а) Џошуа Ли Холовеј
20 јули 1969
Сан Хозе, Калифорнија, САД
Активност 1999-сега
Партнер(ка/ки/и) Јесика Кумала (2004-сега)

Џош Холовеј (англиски: Josh Holloway)(роден на 20 јули, 1969) е американски актер познат по неговата улога во серијата Изгубени.