Џами Маала (Драмско)

Од Википедија — слободната енциклопедија


Џами Маала
Џами Маала во рамките на Грција
Џами Маала
Џами Маала (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Општина Бук
Географска широчина 41.283333
Географска должина 24.466667


Џами Маала — село во Драмско, Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]