Прејди на содржината

Балабан (Драмско)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Балабан
Балабан во рамките на Егејска Македонија
Балабан
Местоположба на Балабан во Егејска Македонија
Балабан на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ

Балабан е драмско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба

[уреди | уреди извор]

Историја

[уреди | уреди извор]

Стопанство

[уреди | уреди извор]

Демографија

[уреди | уреди извор]

Општествени установи

[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости

[уреди | уреди извор]

Редовни настани

[уреди | уреди извор]

Личности

[уреди | уреди извор]

Култура и спорт

[уреди | уреди извор]

Иселеништво

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]