Ѕибанче

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Храмот на пирамидата на бувот во Ѕибанче

Ѕибанче бил стар мајански град, денес археолошко наоѓалиште во Мексико.