Mask (албум од Вангелис)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Mask“
Студиски албум од Вангелис
Издаден1985
СнименNemo Studios, London, 1984
Жанркласична музика
Траење43:47
Издавачка куќаPolydor
ПродуцентВангелис
Вангелис — Хронологија
Soil Festivities
(1984)
Mask
(1985)
Invisible Connections
(1985)

Mask е албум од Вангелис објавен во 1985 година.

Список на песни[уреди | уреди извор]

  1. "Movement 1" – 10:18
  2. "Movement 2" – 3:26
  3. "Movement 3" – 6:38
  4. "Movement 4" – 8:41
  5. "Movement 5" – 10:00
  6. "Movement 6" – 4:22