Invisible Connections (албум од Вангелис)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Invisible Connections“
Студиски албум од Вангелис
Издаден1985
Жанрелектронска музика
Траење40:31
Издавачка куќаDeutsche Grammophon
ПродуцентВангелис
Вангелис — Хронологија
Mask
(1985)
Invisible Connections
(1985)
Direct
(1988)
 Професионални оценки
Прегледни резултати
Извор Оценка
Allmusic 4.5/5 ѕвездички[1]

Invisible Connections е албум од Вангелис објавен во 1985 година.

Овој албум се смета за еден од најмрачните од Вангелис со многу поразличен стил за разлика од останатите албуми. Во овој албум Вангелис експериментална музика.

Список на песни[уреди | уреди извор]

  1. "Invisible Connections" – 18:30
  2. "Atom Blaster" – 7:50
  3. "Thermo Vision" – 13:19

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Brenholts, Jim (2011). „Invisible Connections - Vangelis | AllMusic“. allmusic.com. Посетено на 20 August 2011.