See You Later (албум од Вангелис)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„See You Later“
Албум од Вангелис
Издаден1980
СнименNemo Studios, Лондон
Жанрелектронска музика
Траење39:32
Издавачка куќаPolydor
ПродуцентВангелис
Вангелис — Хронологија
Opera Sauvage
(1979)
See You Later
(1980)
Chariots of Fire
(1981)
 Професионални оценки
Прегледни резултати
Извор Оценка
Allmusic 1.5/5 ѕвездички link

See You Later е албум од Вангелис објавен во 1980 година.

Список на песни[уреди | уреди извор]

 1. "I Can't Take It Anymore" – 5:42
 2. "Multi-Track Suggestion" – 5:36
 3. "Memories of Green" – 5:48
 4. "Not a Bit – All of It" 3:00
 5. "Suffocation" – 9:26
 6. "See You Later" – 10:22
 1. "My Love" - 4:02
 2. "Not A Bit - All Of It" - 2:55
 3. "Neighbours Above" - 4:48
 4. "I Can't Take It Anymore" - 5:38
 5. "Memories of Green" - 5:42
 6. "Fertilization" - 7:28
 7. "Suffocation" - 9:22
 8. "Multi-Track Suggestion" - 5:25