Reprise 1990-1999

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Reprise 1990-1999“
компилација од Вангелис
Издаден1999
Снимен1990-1999
ЖанрЊу ејџ, електронска музика
Издавачка куќаEast West
ПродуцентВангелис
Вангелис — Хронологија
El Greco
(1998)
Reprise 1990-1999
(2000)
Mythodea
(2001)

Reprise 1990-1999 е албум од Вангелис објавен во 1999 година.

Албумот претставува компилација од песни на грчкиот композитор кој ги има објавено во периодот од 1990 до 1999 година.

Список на песни[уреди | уреди извор]

 1. Bon Voyage 2:15
 2. Dreams Of Surf 2:39
 3. Opening 0:56
 4. Conquest Of Paradise 4:43
 5. Monastery Of La Rabida 3:44
 6. Come To Me 4:25
 7. Light And Shadow 3:48
 8. Fields Of Coral 3:35
 9. Movement 5 3:40
 10. Movement 6 4:44
 11. West Across The Ocean Sea 2:55
 12. Theme From "Bitter Moon" 3:42
 13. Rachel's Song 4:22
 14. Movement 4 6:30
 15. Psalmus Ode 4:41
 16. Dawn 4:43
 17. Prelude 4:36