1919 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во архитектурата (Табела)
1909191019111912191319141915 •   
191619171918 1919 192019211922
   1923192419251926192719281929
Поврзан временски период или предмет
1916191719181919192019211922
1880-тите1890-тите1900-тите1910-тите1920-тите1930-тите1940-тите
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1919 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]