Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 38 бајти ,  пред 5 месеци
с
Додаден поднаслов за наводи using AWB
с (→‎Личности: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
с (Додаден поднаслов за наводи using AWB)
== Иселеништво ==
Од старите македонски родови кои живееле во селото сега се знае само за родот ''Стееќевци (28 к.)'' кои се иселиле во соседното село [[Одри]].<ref name=":1" />
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
 
==Белешки==
{{Reflist}}

Прегледник