Разлика помеѓу преработките на „Корисник:INkubusse/Инфокутија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Отстрането уредувањето на INkubusse (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot
с (I decided I didn't want all this crap)
с (Отстрането уредувањето на INkubusse (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot)
{{Инфокутија за корисник
mhm
| фонт-боја = black
| ширина = 240п
| табела-боја =
| боја = silver
| статус = [[Википедија:Листа на администратори|На света вики-мисија]]
| слика = Incubus.jpg
| слика-ширина = 230п
| слика-опис = Ова е инкуб, не iNkubusse
| име = Александар Милоески<br />{{hidden|ta1=left|<small>''варијанти''</small>|<small>{{lang-sq|Aleksandër}}<br />
{{lang-am|Eskender}}<br />
{{lang-en|Alexander}}<br />
{{lang-ar|الاسكندر / اسكندر (Искандар)}}<br />
{{lang-be|Аляксандp}}<br />
{{lang-bg|Алeксандъp}}<br />
{{lang-el|Αλέξανδρος (Александрос)}}<br />
{{lang-da|Aleksander}}<br />
{{lang-ga|Alasandar}}<br />
{{lang-it|Alessandro}}<br />
{{lang-yi|סענדער (Сендер)}}<br />
{{lang-kk|Ескендiр}}<br />
{{lang-ky|Искендер}}<br />
{{lang-lt|Aleksandras}}<br />
{{lang-ml|ചാണ്ടി (Чанди)}}<br />
{{lang-ms|Iskandar}}<br />
{{lang-mt|Lixandru}}<br />
{{lang-fa|اسكندر (Ескандар)}}<br />
{{lang-ro|Alexandru}}<br />
{{lang-ru|Александp}}<br />
{{lang-sa|Alekchendra}}<br />
{{lang-tr|İskender}}<br />
{{lang-uk|Олександр}}<br />
{{lang-hu|Sándor}}<br />
{{lang-ur|Sikandar}}<br />
{{lang-fi|Aleksanteri}}<br />
{{lang-fr|Alexandre}}<br />
{{lang-he|אלכסנדר (Александер)}}<br />
{{lang-hi|Sikandar}}<br />
{{lang-gd|Alasdair}}<br />
{{lang-es|Alejandro}}<br /></small>}}
| потпис =
| име-раѓање =
| пол = Машки
| раса = Бела
| етничка припадност = [[Македонци|Македонец]]
| висина = 179 cm
| тежина = 77 kg
| коса = Црна
| очи = Зелено-кафеави
| сексуалност = [[Хетеросексуалност|Хетеросексуалец]]
| роден-датум = [[24 мај]], [[1989]] <small>({{#expr:({{CURRENTYEAR}})-(1989)-(({{CURRENTMONTH}})<(5)or({{CURRENTMONTH}})=(5)and({{CURRENTDAY}})<(24))}} години)</small>
| роден-место = [[Белград]], [[СФРЈ]]
| потекло = [[Поречје]] и [[Кратово]]
| временска зона = [[Координирано универзално време|UTC]]+1 (CET)
| локација = [[Скопје]], [[Република Македонија|Македонија]]
| земја = [[Република Македонија|Македонија]]
| брачен статус = Неоженет
| сопружник =
| девојка = Да. Како ли се викаше...
| момче =
| родители = Драгослав и Лидија
| деца = 6 машки, ако даде Бог
| занимање =
| вработување =
| образование =
| универзитет =
| средно училиште = [[СУГС Гимназија „Орце Николов“ - Скопје|„Орце Николов“ - Скопје]]
| хобија = Расчистување,<br />анти-вандализам,<br />бришење глупости...<br />(само Википедија)
| религија = [[Православие|Православен христијанин]]
| политика = [[Либерализам|Либерален]] [[Национализам|националист]]
| алијаси = ''iNkubusse'' де
| IQ = Мее... А?
| личност-тип = ESTJ
| крвна група = Б+
| друго-1 =
| друго-1-наслов =
| друго-2 =
| друго-2-наслов =
| друго-3 =
| друго-3-наслов =
| друго-4 =
| друго-4-наслов =
| вебсајт =
| блог =
| е-пошта = inkubzz .at. yahoo.com
| ICQ =
| AIM =
| GTalk =
| MSN = inkubzz .at. hotmail.com
| Yahoo =
| .Mac =
| IRC =
| интереси =
* [[Википедија|Знаење]]
* [[Јазик|Јазици]]
* [[Програмски јазик|Програмирање]]
* [[Психологија]]
* [[Политика]]
* [[Историја]]
| контакт-друго-1 =
| контакт-друго-1-наслов =
| контакт-друго-2 =
| контакт-друго-2-наслов =
| потстраници = [[Специјални:Prefixindex/User:INkubusse|Листа]]
| кориснички кутии = Видете подолу
}}

Прегледник