Разлика помеѓу преработките на „Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: филозоф... -> философ...)
* Катедра за [[англиски јазик]] и [[англиска книжевност|книжевност]]
* Катедра за [[книжевност|општа]] и [[компаративна книжевност]]
* Kатедра за [[Преведување|преведување]] и [[Толкување|толкување]]
 
Постојат исто така уште два оддела:
225

уредувања

Прегледник