Разговор со корисник:SlaughteredKid

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојдовте!

Здраво, SlaughteredKid, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Brest-bot (разговор) 14:01, 26 декември 2011 (CET)

Добредојде[уреди извор]

Здраво. Би сакал да Ви пожелам топло добредојде на Википедија на македонски јазик. Забележувам дека се занимавате со уредување и дополнување на страници поврзани со Јапонија, што е одлично. Ве охрабрувам да продолжите и понатаму со своите уредувања, а доколку имате било какви прашања, слободно обратете ми се мене. Поздрав и пријатно уредување.--Kiril Simeonovski (разговор) 13:19, 6 јануари 2012 (CET)

Јубилејна статија[уреди извор]

Здраво SlaughteredKid. Најпрво добредојде и од мене. Честитки за вашите најнови придонеси и подобрувања. Само да ве известам дека денес ја надминавме бројката од 68 000 статии, па затоа вообичаено го одбележуваме овој мал, но значаен настан со избор на јубилејна статија. За вашиот фаворит можете да гласате овде. Пријатна работа.--Вик Ретлхед (разговор) 10:28, 2 февруари 2013 (CET)

Кралица Елизабета[уреди извор]

Се извинувам што ти ги одбив уредувањата, но забележав дека твојот ракопис не е временски усогласен. Дејствата во статиите најчесто ги пишуваме во глаголска л-форма или има-кострукции, а не во минато определено време како што беше вашиот текст. Се надевам на разбирање. Поздрав.--Вик Ретлхед (разговор) 20:29, 4 февруари 2013 (CET)