Податотека:Tetovo Bunte Moschee.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(3.648 × 2.736 пиксели, големина: 4,64 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Bunte Moschee in Tetovo (Mazedonien)
Ελληνικά: Το Τέμενος Σαρένα στο Τέτοβο, (ΠΓΔ) Μακεδονία.
English: Šarena_Džamija mosque, Tetovo, Republic of Macedonia.
Датум
Извор Самофотографирано
Автор Vaurien

Лиценцирање

Vaurien, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Авторство: Vaurien
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Изворна евиденција за подигањето

Префрлено од de.wikipedia на Ризницата.

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на de.wikipedia.
  • 2008-07-27 18:03 Vaurien 3648×2736 (6241684 bytes) {{Information |Beschreibung = Bunte Moschee in Tetovo (Albanien) |Quelle = eigenes Bild |Urheber = Vaurien |Datum = 05.06.2008 |Genehmigung = |Andere Versionen = |Anmerkungen = }}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:44, 16 декември 2010Минијатура на верзијата од 12:44, 16 декември 20103.648 × 2.736 (4,64 МБ)Ggiamanual perspective corrections using gimp (in order the minaret to look vertical) and the building not so distorted.
14:16, 2 декември 2009Минијатура на верзијата од 14:16, 2 декември 20093.648 × 2.736 (4,33 МБ)Ggiaa little rotation of the image
17:43, 24 септември 2009Минијатура на верзијата од 17:43, 24 септември 20093.648 × 2.736 (5,95 МБ)Raso mk{{Information |Description={{de|Bunte Moschee in Tetovo (Mazedonien)}} |Source=Transferred from [http://de.wikipedia.org de.wikipedia]<br/> (Original text : ''eigenes Bild'') |Date=05.06.2008<br/> ({{Date|2008|07|27}} (original upload date)) |Author=Vauri

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци