Податотека:LampFlowchart mk.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 324 × 442 пиксели, големина: 13 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Македонски: Прост дијаграм на текот при решавање на проблемот со расипана лампа.
English: A simple flowchart for troubleshooting a broken lamp in Macedonian.
Датум (UTC)
Извор
Автор
Други верзии

[уреди]


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: Translated to Macedonian. Оригиналот може да се види тука: LampFlowchart.svg. Обработил: Bjankuloski06en.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

 • File:LampFlowchart.svg licensed with Cc-by-sa-3.0-migrated, GFDL
  • 2007-05-15T02:16:12Z BrokenSegue 324x442 (8243 Bytes) Add additional "yes" per request
  • 2006-05-31T22:17:43Z Booyabazooka 324x442 (9575 Bytes) my own version
  • 2006-04-17T11:42:50Z Linuxerist 531x709 (17273 Bytes) "path"ing
  • 2006-04-17T11:41:08Z Linuxerist 531x709 (17273 Bytes) fixed?
  • 2006-04-17T11:38:15Z Linuxerist 531x709 (17273 Bytes) {{Information| |Description= A lamp diagram |Source=[[:W:Image:LampFlowchart.dia|Image:LampFlowchart.dia]]]] |Date= 17-4-06 |Author= [[User:Linuxerist|Linuxerist]], converted to SVG; [[User:Wapcaplet|Wapcaplet]], created orig

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна06:16, 11 февруари 2011Минијатура на верзијата од 06:16, 11 февруари 2011324 × 442 (13 КБ)Bjankuloski06en{{Information |Description={{mk|}Прост дијаграм на текот при решавање на проблемот со расипана лампа.} {{en|A simple flowchart for troublesho