Audacity

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Софтверска архитектура на Audacity покажува како софтверот е изграден во слоеви

Audacity (се чита Аудасити) е бесплатен софтвер за изменување и управување на звуци. Програмата е достапна за Mac OS X, Windows, Линукс и BSD.