Податотека:Commons-logo.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.024 × 1.376 пиксели, големина: 10 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

The Wikimedia Commons logo, SVG version.

Датум
Извор This version created by Pumbaa, using a proper partial circle and SVG geometry features. (Former versions used to be slightly warped.)
Автор SVG version was created by User:Grunt and cleaned up by 3247, based on the earlier PNG version, created by Reidab.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Message from the original creator, Reidab: "I'd be happy for the copyright to be transfered to the Wikimedia Foundation. I'll clean it up a bit and then sent it off to you. I think that illustrator can export to an svg, but if it can't, I'll send is as an eps."

Лиценцирање

PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Trademarked
Ова дело содржи материјал кој може да подлежи на закони за заштитени знаци во една или повеќе држави. Пред да ја употребите содржинава ве молиме проверете дали го имате правото да ја користите според законите кои важат под околностите во кои намеравате да ја користите. Вие и само вие сте одговорни да проверите дали кршите нечие право на заштитен знак. Погледајте го нашето општо одрекување од одговорност.
Ознакава не го укажува авторскоправниот статус на приложеното дело. Покрај ова, делото треба да има и ознака за авторски права, независно од оваа. Повеќе информации ќе најдете на Ризница:Лиценцирање.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:43, 3 јуни 2014Минијатура на верзијата од 15:43, 3 јуни 20141.024 × 1.376 (932 бајти)Steinsplitterminor corrections: geometry, structure, colors corrected (by Pumbaa80 & Perhelion)
12:05, 10 април 2014Минијатура на верзијата од 12:05, 10 април 20141.024 × 1.376 (10 КБ)ChrisiPKnow a valid SVG, thanks to Be..anyone
03:43, 16 септември 2007Минијатура на верзијата од 03:43, 16 септември 20071.024 × 1.376 (10 КБ)Connel MacKenzieReverted to version as of 10:57, 15 May 2006
09:21, 30 октомври 2006Минијатура на верзијата од 09:21, 30 октомври 20061.020 × 1.380 (6 КБ)Dbc334smaller size
12:57, 15 мај 2006Минијатура на верзијата од 12:57, 15 мај 20061.024 × 1.376 (10 КБ)WarXProper version :) - previous was not scaling proper in inkscape
04:28, 21 март 2006Минијатура на верзијата од 04:28, 21 март 20061.024 × 1.376 (1 КБ)Pumbaa80File completely re-coded. Now featuring geometry and structure ;-) Modifying this image version is definitely easier.
19:57, 25 декември 2005Минијатура на верзијата од 19:57, 25 декември 20051.144 × 1.534 (2 КБ)Dbenbennscale up, so it is big enough with "|thumb" syntax
01:46, 19 октомври 2005Минијатура на верзијата од 01:46, 19 октомври 2005114 × 153 (2 КБ)Optimager~commonswikiMy old one was a little bit too cropped
01:42, 19 октомври 2005Минијатура на верзијата од 01:42, 19 октомври 2005109 × 146 (2 КБ)Optimager~commonswiki
01:31, 19 октомври 2005Минијатура на верзијата од 01:31, 19 октомври 2005612 × 792 (2 КБ)Optimager~commonswiki
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци