Категорија:Медицина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Медицина.

Медицината е гранка на здравствената наука која се занимава со одржување на човековото здравје и лекување на болести и повреди; таа е област на знаење, наука за органските системи, нивните болести и лекување, како и применета на тоа знаење.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Б

В

Д

Л

Страници во категоријата „Медицина“

Прикажани се 46 од вкупно 46 страници во категоријата.