Игор Штеголев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Игор Штеголев
Igor Shchyogolev (cropped, 2019-09-07).jpg
Министер за телекомуникации
На должноста
12 мај 2008 – 20 мај 2012
Претходник Леонид Рејман
Лични податоци
Роден(а) 10 ноември 1965
Виница, Украина
Националност Русија Русин

Игор Штеголев (руски: И́горь Оле́гович Щёголев, роден на 10 ноември 1965 во Виница) е руски политичар, моментален министер за телекомуникации на Русија.