Ќустендилски Санџак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ќустендилскиот санџак припаѓал на Румелискиот вилает.

Кази во Ќустендилскиот санџак[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]