Видински Санџак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Видинскиот санџак припаѓал на Румелискиот вилает.

Кази во Видинскиот санџак[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]