Прејди на содржината

Никополски Санџак

Од Википедија — слободната енциклопедија

Никополскиот санџак припаѓал на Румелискиот вилает.

Кази во Никополскиот санџак[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]