Бил Клинтон: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јануари]], 1 → јануари 1, јануари, 2 → јануари [[2
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јануари]], 1 → јануари 1, јануари, 2 → јануари [[2)
| слика=Bill Clinton.jpg
| ред=42. претседател на [[САД]]
| мандат_поч=[[20 јануари]], [[1993]]
| мандат_крај=[[20 јануари]], [[2001]]
| претходник=[[Џорџ Х.В. Буш]]
| следбеник=[[Џорџ В. Буш]]

Прегледник