Разлика помеѓу преработките на „Волковија (Тетовско)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
*Милан Сотировски – кошаркар, репрезентативец, директор на македонската кошаркарска репрезентација, тренер, спортист на годината за градовите Куманово, Струмица, Гостивар, Скопје.
*Цено Александровски – фудбалер, директор на фиба и Open Fun Footbal за Македонија и Балканот.
*Александар Спасеновски, политичар, пратеник во македонското собрание.
*Данило „Бата“ Стојковиќ - југословенски актер
 
== Култура и спорт ==

Прегледник