Разлика помеѓу преработките на „Филипо Инѕаги“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 52 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
 
'''Филипо Инѕаги''' (роден на {{роден на|9|август|1973}}) е [[Италија|италијански]] [[фудбалер]] кој игра на позиција [[напаѓач]] и во моментот игра во екипата на [[Милан]].
 
{{Италија-фудбалер-никулец}}
 
{{A.C. Milan squad}}

Прегледник