Порто Палермо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Порто Палермо
Kalaja e Porto Palermos
Општи податоци
Земја Албанија


Порто Палермо (албански:Kalaja e Porto Palermos)) е тврдина која се наоѓа во Албанија.