Once (песна од Pearl Jam)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Once“
Песна од Pearl Jam од албумот Ten
Реализиран27 август 1991
Снимен27 март – 26 август 1991 во London Bridge Studio
Должина3:51
КуќаEpic
ТекстЕди Ведер, Стоун Госард
ПродуцентРик Парашар, Pearl Jam
Ten список на песни
"Once"
(песна бр. 1)
Even Flow
(песна бр. 2)

Once“ — песна од американска рок група Pearl Jam. Стиховите на песната се напишани од вокалистот Еди Ведер а музика е напишана од гитаристот Стоун Госард. „Once “ била издадена во 1991 година и е прва по ред на деби албумот на Pearl Jam, Ten (1991).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]