Хироки Сакаи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Хироки Сакаи
Лични податоци
Роден на 12 април 1990 (1990-04-12) (32 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Хановер
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2009–2012 Kashiwa Reysol
2012– Хановер
Репрезентација
2012– Јапонија Јапонија 25 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).
Хироки Сакаи

Хироки Сакаи (роден 12 април 1990) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Хироки Сакаи бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2014.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2012 7 0
2013 7 0
2014 5 0
2015 6 0
Вкупно 25 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]