Манабу Саито

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Манабу Саито
Лични податоци
Роден на 4 април 1990(1990-04-04)(34 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Yokohama F. Marinos
Број 11
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008– Yokohama F. Marinos
2011Ehime FC
Репрезентација
2013–2014 Јапонија Јапонија 5 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Манабу Саито (роден 4 април 1990) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Манабу Саито бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2014.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2013 3 1
2014 2 0
Вкупно 5 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]