Шуичи Гонда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шуичи Гонда
Лични податоци
Роден на 3 март 1989(1989-03-03)(34 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Клупски податоци
Сегашен клуб Horn
Број 33
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2007–2015 FC Tokyo
2016– Horn
Репрезентација
2010–2015 Јапонија Јапонија 3 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Шуичи Гонда (роден 3 март 1989) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Шуичи Гонда бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2014.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2010 1 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 1 0
2014 0 0
2015 1 0
Вкупно 3 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]