Масахико Иноха

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масахико Иноха
Лични податоци
Роден на 25 август 1985 (1985-08-25) (37 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Vissel Kobe
Број 39
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006–2007 FC Tokyo
2008–2011 Kashima Antlers
2011 Хајдук Сплит
2012 Vissel Kobe
2013–2015 Júbilo Iwata
2016– Vissel Kobe
Репрезентација
2011–2014 Јапонија Јапонија 21 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).
Masahiko Inoha 2007.jpg

Масахико Иноха (роден 25 август 1985) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Масахико Иноха бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2014.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2011 9 1
2012 7 0
2013 4 0
2014 1 0
Вкупно 21 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]