Тошихиро Аојама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тошихиро Аојама
Лични податоци
Роден на 22 февруари 1986(1986-02-22)(38 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Sanfrecce Hiroshima
Број 6
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004– Sanfrecce Hiroshima
Репрезентација
2013–2015 Јапонија Јапонија 8 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Тошихиро Аојама (роден 22 февруари 1986) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Тошихиро Аојама бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2014.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2013 3 0
2014 4 0
2015 1 1
Вкупно 8 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]